توسعه آسانسور

سیستم نجات اضطراری

طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی ، تعمیر و بازسازی انواع آسانسور و بالابر

(جهت دریافت مشاوره فنی و اطلاع از قیمت دستگاه ها با شماره 02188874850 یا 02188874841 واحد فروش تماس حاصل فرمایید.)


نجات اضطراری آسانسور (Black out)

سیستم نجات اضطراری کابین (بلک اوت) طوری طراحی شده است که قطع برق را تشخیص داده و با پخش پیغام هایی موجب آرامش گردیده و با رعایت نکات ایمنی، آسانسور را به حرکت در می آورد و به طبقه پائین رسانده و درب را باز می کند تا افراد از داخل کابین آزاد شوند.

این سیستم در کنار تابلو فرمان هنگام قطع برق،کنترل موتور و ترمز مکانیکی و درب آسانسور را در دست گرفته و فرامین لازم را صادر می نماید.

نحوه عملکرد سیستم Black out (بلک اوت)

بعد از قرارگیری و نصب این سیستم در آسانسور به کمک تغذیه باطری ولتاژ مدار ایمنی تامین شده و پس از اطمینان از بسته بودن درب کابین فرمان باز شدن ترمز را صادر و تغذیه ی لازم را برای حرکت موتور با سرعت کند تولید می نماید.در این مرحله برای مدت زمان کوتاهی هر دو جهت حرکت تست می گردد و جهتی را که جریان کمتری نیاز دارد انتخاب نموده و به حرکت ادامه می دهد تا به راستای طبقه برسد. با فعال شدن سنسور توقف، فرمان بسته شدن ترمز صادر می گردد و بعد از توقف کامل فرمان های لازم جهت باز شدن در کابین منتقل می شود.

نکات مهم هنگام خرید سیستم بلک اوت

در سفارش سیستم نجات اضطراری باید به نکات زیر توجه کرد:

*نوع آسانسور (کششی یا هیدرولیکی )

*نوع موتور

*ولتاژ و جریان شیر برقی در آسانسور هیدرولیک

*ولتاژ و جریان ترمز مکانیکی موتور

*ولتاژ و جریان کمان در باز کن

*نوع در:در آسانسور جزء بخش هایی است که از تنوع بالایی برخوردار است.(در فرماتور۲۲۰ – فرماتور درایودار و اتوبوسی – در مری و …….)

* نکته بسیار مهم : در سیستم های نجات اضطراری معمولاً از باطری های سیلد اسید استفاده می گردد.

اگر این باطری ها برای مدت طولانی بدون استفاده در انبار باقی بماند رفته رفته از شارژ آن کم شده و از عمر مفید آن کاسته می گردد، بنابراین در سفارش سیستم های اضطراری این نکته حائز اهمیت است که بعد از تحویل سیستم به سرعت نسبت به نصب آن اقدام گردد و باطری ها زیر شارژ شوند.

معمولاً دیده می شود که بین تحویل تابلو تا نصب آن مدت زمان زیادی طول می کشد که این مورد برای سیستم های نجات اضطراری نامناسب می باشد، بنابراین در بازدیدهای دوره ای باید ولتاژ باطری ها بررسی گردد.

در نهایت برای افزایش اطمینان از صحت عملکرد کلی سیستم می توان با قطع برق عملکرد درست سیستم نجات اضطراری را مورد تست قرارداد.


همچنین ببینید:

    آسانسور هیدرولیک