توسعه آسانسور

چاه آسانسور هيدروليك

طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی ، تعمیر و بازسازی انواع آسانسور و بالابر

(جهت دریافت مشاوره فنی و اطلاع از قیمت دستگاه ها با شماره 02188874850 یا 02188874841 واحد فروش تماس حاصل فرمایید.)چاه آسانسور فضایی است که کابین و وزنه تعادل (در صورت وجود) در آن حرکت می کنند.

- دیواره ها، کف و سقف چاه بايد از مصالح مقاوم و آتش نگیر که سبب گرد و غبار نیز نشوند و مقاومت کافی داشته باشند ساخته شود.

- در دیواره های چاه نباید تورفتگی یا برآمدگی و دست انداز وجود داشته باشد.
اورهد چاه آسانسور:

- فاصله کف بالاترین طبقه تا زیر سقف چاه آسانسور را "اورهد" می نامند .

در طبقه آخر که محل استقرار آخرین درب آسانسور می باشد فاصله اورهد (طاق بالای چاله آسانسور تا کف طبقه آخر) حداقل به فاصله ای به ارتفاع ۳۸۰ سانتیمتر نیاز دارد.

یعنی به صورت ساده تر از کف طبقه آخر تا طاقی که بتون ریزی می شود و موتور آسانسور بر روی آن قرار می گیرد به ارتفاع۳۸۰ سانتیمتر نیاز دارد. البته سازندگان آسانسور یا ساختمان سازها به طور متوسط این ارتفاع را بین اعداد ۳۸۰ تا ۴۰۰ سانتیمتر در نظر می گیرند..

این ارتفاع نیز فضای جان پناهی برای سرویس کار آسانسور که بر روی کابین کار می کند ایجاد می نماید.

همچنین خود کابین نیز دارای لوازم و قطعاتی است که از اتاقک کابین بلندتر بوده و نیاز به این فضا دارد.

تهویه چاه

چاه باید به طور مناسبی تهویه شود و سیستم تهویه نباید برای تهویه مکان هایی دیگر ، به غیر از آسانسور استفاده شود.

به همین خاطر باید در بالای چاه دریچه تهویه با حداقل مساحت 1% مقطع عرض چاه تعبیه گردد.

روشنایی چاه

چاه باید به روشنایی برقی دائم مجهز باشد، به طوری که شدت روشنایی حداقل معادل 50 لوکس در فاصله یک متری بالای سقف کابین و کف چاهک حتی زمانی که درها بسته اند، باشد.

روشنایی باید توسط حداقل یک چراغ تونلی حفاظ دار در حداکثر 0.5 متری از بالاترین ارتفاع چاه ( زير سقف چاه ) و پایین ترین نقاط چاه ( كف چاهك ) تامین گردد و به ازای هر طبقه نیز چراغ تونلی نصب گردد.

فضای بالاسری چاه آسانسور

وقتی پیستون جک در موقعیت نهایی قرار دارد؛

- فاصله قائم بین پایین ترین قسمت سقف چاه و بالاترین قسمت کفشک های راهنما و اتصالات طناب های فولادی و درهای کشویی عمودی (در صورت وجود) باید حداقل 30 سانتی متر باشد.

- فاصله آزاد عمودی بین پایینترین قسمت سقف چاه و بالاترین قسمت سر پیستون جک باید حداقل 10سانتیمتر باشد.

در بالای سقف کابین باید فضای کافی برای جا دادن مکعبی به ابعاد حداقل 0.8*0.6*0.5 متر مکعب، روی یکی از وجوه آن موجود باشد .آسانسورهای هیدرولیک

مزایای آسانسورهای هیدرولیک