توسعه آسانسور

آسانسور

توضیحات

Elevator and Lift

آسانسور

(Elevator)تاریخچه آسانسور

آسانسور را می توان یکی از ابتدایی ترین ماشین های ساده ساخت بشر می باشد. پایه گذار علمی و طراح آسانسورهای امروزی، دانشمند و ریاضی دان بزرگ، آتوود است. ماشین ساخت او عبارت است از دو وزنه ای که با یک نخ به یکدیگر وصل می شدند و روی فلکه ای وزنه های فوق به بالا و پایین حرکت می کنند. در سال 1800 با کشف نیروی بخار و استفاده از آن به عنوان نیرومحرکه در بالابرها صنعت آسانسور دستخوش تحولاتی شد. ویلیام تامسون با آسانسور هیدرولیک خود در عصر صنعتی توانست از نیروی سیال در جابجایی کابین استفاده کند. با گذشت زمان تعبیه ترمز اضطراری و استفاده از موتور الکتریکی و به کارگیری سیم بکسل فولادی کمک کرد تا  آسانسورهای پیشرفته کنونی از استانداردهای بالای ایمنی برخوردار باشند.


مکانیک انواع آسانسور

آسانسور وسیله ای دائمی است که از کابین و قطعات دیگر تشکیل شده است و بار یا نفرات و یا هر دو را در چاه آسانسور جابجا می کند.

آسانسورها به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

1- آسانسور کششی

2- آسانسور هیدرولیک


آسانسور کششی، آسانسوری است که حرکت آن بر اثر اصطکاک بین سیم بکسل و شیار فلکه کششی به هنگام چرخش آن توسط موتور محرکه انجام می شود. اگر در  آسانسورهای کششی الکتروموتور به وسیله گیربکس به فلکه کششی متصل باشد، به آن آسانسور موتور گیربکسی و اگر در آن گیربکس وجود نداشته باشد آن را گیرلس می نامند.

قطعات اصلی آسانسور کششی شامل:

کابین، تابلو فرمان ، موتور گیربکس، کنترل کننده سرعت، گاورنر، سیم بکسل های کششی، کفشک ها ، درب ها، مکانیزم محافظت ورودی، ترمز ایمنی (پاراشوت)، تراول کابل، ریل های راهنما، وزنه های تعادل، زنجیر جبران، فلکه کششی ته چاه، ضربه گیر وزنه تعادل و کابین

در آسانسورهای هیدرولیکی عامل حرکت کابین، سیلندر و پیستون است که با توجه به نحوه قرارگیری پیستون به انواع هیدرولیکی مستقیم از زیر، مستقیم در کنار، غیر مستقیم از کنار تقسیم می شوند.

قطعات اصلی آسانسور هیدرولیکی شامل:

کابین، کارسلینگ، جک، پاوریونیت (تانک، موتور، پمپ، شیرکنترل و ...)، شیلنگ و روغن، سیم بکسل برای حالت غیر مستقیم، ریل های راهنما، درب ها، تابلو فرمان، تراول کابل، پانل های فرمان


مشاوره ، طراحی ، فروش ، نصب و راه اندازی ، سرویس و نگهداری ، تعمیر و بازسازی انواع آسانسور گیربکسی (سیم بکسلی) ، هیدرولیک و روملس .


کاربری های آسانسور

- آسانسورهای مسافربر ، خانگی  با کابین لوکس ، پانوراما ، کابین ساده و معمولی در ظرفیتهای گوناگون قابل استفاده در مجتمع های مسکونی ، اداری ، تجاری و کلیه اماکن سرپوشیده و روباز.


- آسانسور خانگی ، هوم لیفت برای ساختمانهای قدیمی بدون آسانسور ، دوبلکس ، بین طبقات ، ویلا و فروشگاه 


- آسانسورهای صنعتی باربر ، بار و نفر با کابین صنعتی و مستحکم


- آسانسورهای خودروبر ، ماشینبر و لیفتراک بر ، باربر مورد استفاده در پارکینگ های طبقاتی ، انبارها و بارانداز


- آسانسورهای بیمارستانی تخت بر و برانکاردبر ، مورد استفاده در بیمارستان ، درمانگاه و آسانسور برانکاردبر برای ساختمانهای بلند مرتبه و برج ها . 


- آسانسورهای با کابین تمام استیل مخصوص آشپزخانه رستوران و آسانسور اتاق تمیز بیمارستان ها. 


- آسانسورهای خاص ضد انفجار و ضد گرد و غبار مخصوص محیط های گازی و محیط های آلوده به غبارهای آتش گیر.


 خدمات بعد از فروش 

 تأمین کلیه قطعات آسانسور

 خدمات پشتیبانی ده ساله


لطفاً جهت مشاوره و انتخاب نوع دستگاه با شماره های 02188874841 و 02188874850 واحد فروش تماس حاصل فرمائید.


آسانسور هیدرولیک

شرکت BLAIN آلمان


بستن